Faworyci zdobywają Prolog

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Ubiegłoroczni zwycięzcy Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska w klasyfikacji generalnej, Kacper i Tomasz Sikora jadący Renault Clio Sport, zwyciężyli w niewliczanym do klasyfikacji generalnej drugiej rundy RSPŚ miejskim Prologu rozgrywanym w Opolu, inaugurującym rywalizację w Super KJS-ie. Drugi najlepszy czas uzyskali lider cyklu po pierwszej rundzie, Sebastian Butyński pilotowany przez Michała Ziobera w Hondzie Civic VTi, a podium generalki uzupełnili ubiegłoroczni zwycięzcy w rywalizacji nielicencjonowanych kierowców, Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda w takim samym aucie jak zwycięzcy Prologu. Te trzy duety reprezentują klasę 1 (do 2000 cm3).

Wśród załóg rywalizujących w klasie 2 (do 1600 cm3) najlepszy czas uzyskali liderzy punktacji tej klasy, Rafał Borski i Anna Chowaniec jadący Hondą Civic VTi, pierwsze miejsce w klasie 3 (do 1400 cm3) zajęli Przemysław Pypeć i Wiesław Orliński w Suzuki Swift GTi. Wśród załóg rywalizujących w klasie Cento trasę o długości 1,85 km najszybciej pokonali Marcin Idzi i Adrian Kaszowski w Fiacie Cinquecento, a w stawce historyków rywalizujących w klasie Retro pierwsze miejsce zajęli Michał Paciej i Michał Braczkowski jadący FSO Polonezem Caro.

Rywalizacja wliczana do klasyfikacji generalnej RSPŚ rozpocznie się jutro, a załogi mają do pokonania sześć prób sprawnościowych o łącznej długości 24,81 km. Zwycięzców poznamy ok. godz. 18:00.

Kategorie: AktualnościRSPŚ