Debiuty dla Watrasa i Kluczewskiego

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Maciej Watras i Kamil Kluczewski jadący Renault Clio Sport według nieoficjalnych wyników uzyskali najlepszy czas w stawce RSMŚl na inaugurującym 53. Rajd Festiwalowy odcinku super specjalnym „Debiuty” o długości 1,85 km rozgrywanym w Opolu i prowadzą w klasyfikacji śląskiego czempionatu. Krakowska załoga, która lideruje również w klasie A1, wyprzedza o zaledwie 0,1 sekundy Krzysztofa Stańdo i Dariusza Gurdziołka w takim samym aucie oraz o 1,3 sekundy załogę Aleksander Kołodziej/Paweł Hojdem (Renault Clio III RS), która prowadzi w klasie RN1.

Czołową dwójkę klasy A2 stanowią Marcin Gluza i Kamila Klaczańska oraz obrońcy mistrzowskiego tytułu w klasyfikacji generalnej, Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek (obie załogi w Hondach Civic VTi). Te dwie załogi uzupełniły czołową piątkę stawki walczącej o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a tuż za nimi uplasowali się Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski w Renault Clio III RS, ubiegłoroczni Mistrzowie Śląska w klasie RallyN1.

Najlepszy czas wśród wszystkich startujących załóg uzyskali Tomasz Kuciński i Piotr Sieliło w Subaru Impreza R4, którzy prowadzą także w klasie Open 1. Drugi najlepszy wynik uzyskali Przemysław Matulka i Mateusz Martynek w takim samym aucie, a podium „generalki” uzupełnili liderzy klasy Classic, Grzegorz Olchawski i Łukasz Zapart w Audi Quattro Sport E2.

W klasie Open 2 pierwsze miejsce zajmują obrońcy mistrzowskiego tytułu w tej klasie, Tomasz Pławecki i Paweł Kaim w Peugeocie 208 R2; wśród załóg rywalizujących w klasie PPC na prowadzeniu znajdują się Dawid Wenta i Janusz Wołek w Citroenie Saxo, a w RN3 liderują po pierwszym dniu Rafał Wyderka i Andrzej Mrowczyk w Kii Picanto III.

Jutro na załogi rywalizujące w RSMŚl czeka sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 48 km, a zwycięzców poznamy o godz. 17:00.

Kategorie: AktualnościRSMŚl

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ