Utrudnienia drogowe związane z 53. Rajdem Festiwalowym

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

W dniach 28-29 maja 2022 r. na drogach usytuowanych w miejscowościach Poręba, Góra św. Anny, Kadłub i Spórok oraz w rejonie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu odbędzie się 53. Rajd Festiwalowy, pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz druga eliminacja Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska w sezonie 2022. W związku z tym wydarzeniem Automobilklub Opolski informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym spowodowanych przez zamknięcie poniższych fragmentów dróg.

W sobotę, 28 maja 2022 r. w godzinach od 18:00 do 21:00 zamknięty będzie rejon ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego i węzła drogowego będącego skrzyżowaniem ul. Wrocławskiej i Obwodnicy Piastowskiej w Opolu.

W niedzielę, 29 maja 2022 r. w godzinach od 6:30 do 18:30 zamknięte będą następujące fragmenty dróg:

Poręba – Góra św. Anny – Zdzieszowice

Odcinek od zielonej tablicy z napisem Poręba przez ul. Wiejską (1-6A, 60-47, 54-53A, 33-31 oraz 30A-22) i ul. Porębską (do kąpieliska) w Porębie, ul. Leśnicką (30-26A) na Górze św. Anny, trasę GSMP z Góry św. Anny do Zdzieszowic  do skrzyżowania ul. Góry św. Anny z ul. Pionierów.

Kadłub – Spórok

Odcinek od ul. Bocznej (skrzyżowanie z ul. Leśną) przez ul. Zieloną, Młyńską, Powstańców Śląskich (14-38), Polną i ul. Piaskową (6B-4A, 8-9, 11-38E, 29-42) w Kadłubie, ul. Guznera (40-24, 9-2) w Spóroku do skrzyżowania ul. Guznera z ul. Bolesława Chrobrego.

Szczegółowe mapy przedstawiające zamknięte na czas rajdu fragmenty dróg są załączone w zakładce Mieszkańcy.

Automobilklub Opolski bardzo prosi wszystkich mieszkańców w.w. obszarów i sąsiednich terenów o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani też innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi także kibiców oraz osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń udzielanych przez policjantów oraz osoby zabezpieczające trasę rajdu, które czuwają nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu.

Za wszelkiego rodzaju utrudnienia Organizator zawodów, czyli Automobilklub Opolski, bardzo serdecznie przeprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców i osób planujących przejeżdżać przez trasę rajdu.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 601 745 919.

zdjęcie w tle: Jakub Rozmus

Kategorie: Aktualności

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ