Rajdowy Festiwal z 68 zespołami

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

68 załóg znalazło się na liście zgłoszeń 53. Rajdu Festiwalowego. 35 z nich powalczy o punkty w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a kolejne 33 załogi rywalizować będą o jak najlepszą pozycję w drugiej eliminacji Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Rajd odbędzie się w dniach 28-29 maja.

Jeśli chodzi o stawkę RSMŚl, „jedynkę” nakleją aktualni Mistrzowie Śląska w klasyfikacji generalnej i w klasie 2, Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek jadący Hondą Civic VTi, a wśród załóg sklasyfikowanych w czołowej dziesiątc ubiegłorocznej klasyfikacji śląskiego czempionatu na liście znajdują się jeszcze Marcin Gluza i Kamila Klaczańska (Honda Civic), aktualni Mistrzowie Śląska w klasie RallyN1, Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski (Renault Clio RS) oraz Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek (Renault Clio Sport). Prócz Hawro i Kolaczka oraz Kawalca i Krzyżowskiego, obronę mistrzowskich tytułów rozpoczną również Tomasz Zieliński i Łukasz Michorczyk (Mistrzowie Śląska w klasie Open 1), Tomasz Pławecki i Paweł Kaim (Mistrzowie Śląska w klasie Open 2) Wśród ciekawszych załóg można wyróżnić m.in. Grzegorza Olchawskiego i Łukasza Zaparta w Audi Quattro Sport E2, Waldemara Janeckiego i Piotra Krzystanka w BMW E36 Compact, czy też Tomasza Króla pilotowanego przez aktualnego Mistrza Polski w grupie 2WD i w klasie 4, Jakuba Brzezińskiego w Fordzie Fiesta Rally3.

Lista zgłoszeń RSMŚl

Na liście RSPŚ znaleźli się m.in. zwycięzcy 4. Rajdu Ziemi Głubczyckiej w tym cyklu i liderzy generalki oraz klasy 1, Sebastian Butyński i Łukasz Biernot w Hondzie Civic, a także triumfatorzy ubiegłorocznego Rajdu Festiwalowego w Super KJS, Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda w Renault Clio Sport. Pozycji liderów w swoich klasach bronić będą Rafał Borski i Anna Chowaniec (Honda Civic, klasa 2), Piotr Wołowiec i Bartosz Namaczyński (Honda Civic, klasa 3) oraz Szymon Dawidów i Mateusz Kornecki (Fiat Seicento Sporting, klasa 3). Wśród zgłoszonych są również m.in. dwie najlepsze załogi ubiegłego sezonu Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska, Kacper i Tomasz Sikora w Renault Clio Sport oraz Tomasz Kobylański i Adam Klimasara w Citroenie C2 VTS.

Lista zgłoszeń RSPŚ

Sportowa część 53. Rajdu Festiwalowego rozpocznie się w sobotę (28 maja) od odcinka super specjalnego „Debiuty” w Opolu, a w niedzielę (29 maja) załogi trzykrotnie pokonają odcinki specjalne „Superjedynki” (Poręba – Góra św. Anny – Zdzieszowice) oraz „Premiery” (Kadłub – Spórok). Oficjalny start odbędzie się na opolskim Rynku w sobotę o godz. 18:00, a ceremonia mety dzień później w Strzelcach Opolskich o godz. 17:00.

Więcej informacji o rajdzie można znaleźć na www.rajdfestiwalowy.pl oraz na fanpage’u rajdu na Facebooku.

zdjęcie w tle: Jakub Rozmus

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ