Festiwalowy po raz kolejny rozpoczyna sezon!

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Nieprzerwanie od 2018 roku Województwo Opolskie jest miejscem inauguracyjnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, jednego z najważniejszych cykli Rajdów Okręgowych w Polsce. Nie inaczej będzie i w tym roku, gdyż tak jak w poprzednim sezonie, pierwszą odsłoną tegorocznych zmagań będzie 53. Rajd Festiwalowy, który odbędzie się w dniach 28-29 maja 2022 r. Będzie to też druga eliminacja Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska SKJS przeznaczonego dla nielicencjonowanych kierowców.

fot. Tomasz Dębski

Rajd Festiwalowy to jedna z najstarszych imprez rajdowych, nierozerwalnie łączona z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, która może poszczycić się długą tradycją i plejadą gwiazd showbiznesu startujących w zawodach. W 1991 i 1993 roku był jedną z eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, gdzie startowali m.in. Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig, Marek Gieruszczak, Andrzej Koper, Paweł Przybylski, Bogdan Herink czy też Wiesław Stec. W latach 2001-2007 opolski klasyk był częścią Pucharu PZM, gdzie swoje pierwsze kroki w świecie wielkich rajdów stawiali m.in. Mariusz Pelikański, Maciej Oleksowicz, Bartłomiej Grzybek czy też Maciej Rzeźnik. Najwięcej zwycięstw w tym rajdzie ma Paweł Dytko, który pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium (1999, 2002, 2003, 2006 i 2007).

W sobotę (28 maja) zostanie rozegrany miejski odcinek super specjalny Debiuty o długości 1,85 km wytyczony w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego i węzła drogowego będącego skrzyżowaniem ul. Wrocławskiej i Obwodnicy Piastowskiej. Następnego dnia (niedziela, 29 maja) załogi będą miały do pokonania sześć odcinków specjalnych (dwa OS-y przejeżdżane trzykrotnie) o łącznej długości 48 km. Pierwszy odcinek w pętli zatytułowany Superjedynki o długości 10 km to połączenie dwóch ubiegłorocznych tras prowadzących od miejscowości Poręba przez Zdzieszowice do Góry św. Anny. Potem załogi udadzą się na drugi odcinek specjalny zatytułowany Premiery o długości 6 km, który prowadzi z Kadłuba do miejscowości Spórok.

Dla załóg startujących w Super KJS-ie przygotowano skrócone wersje niedzielnych odcinków specjalnych. Start pierwszej próby sprawnościowej (Superjedynki) o długości 4,15 km znajdować się będzie w Porębie, a PS Premiery o długości 4,12 km rozpoczynać się będzie w miejscowości Kadłub. Sobotnia próba Debiuty nie będzie się liczyła do klasyfikacji drugiej rundy RSPŚ, ale jest obowiązkowa dla wszystkich startujących uczestników Super KJS-u.

Baza rajdu, tak jak rok temu, znajdować się będzie w Strzelcach Opolskich. Biuro i odbiór administracyjny będą ulokowane w budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Marka Prawego 1, a badanie kontrolne i park serwisowy znajdować się będą na terenie targowiska miejskiego przy placu Targowym 10.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rajdfestiwalowy.pl, fanpage’u rajdu na Facebooku oraz pod numerem telefonu 601 745 919.

HARMONOGRAM RAJDU

Sobota, 28 maja 2022 r.

17:50 – Oficjalny start rajdu (Opole, Rynek)

18:03 – OS 1 Debiuty (Opole)

Niedziela, 29 maja 2022 r.

07:30 – Serwis A (Strzelce Opolskie)

08:14 – OS 2 Superjedynki (Poręba – Góra św. Anny – Zdzieszowice)

09:27 – OS 3 Premiery (Kadłub – Spórok)

10:32 – Serwis B (Strzelce Opolskie)

11:31 – OS 4 Superjedynki (Poręba – Góra św. Anny – Zdzieszowice)

12:44 – OS 5 Premiery (Kadłub – Spórok)

13:49 – Serwis C (Strzelce Opolskie)

14:48 – OS 6 Superjedynki (Poręba – Góra św. Anny – Zdzieszowice)

16:01 – OS 7 Premiery (Kadłub – Spórok)

16:51 – Ceremonia mety rajdu (Strzelce Opolskie)

17:00 – Wręczenie nagród (Strzelce Opolskie)

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ