Brzóski w Clio wygrywają inaugurację

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Prowadzący od samego początku Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda jadący Renault Clio Sport wygrali pierwszą rundę Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska i tym samym objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu oraz w punktacji klasy 3 (do 2000 cm3). Ostatnia pętla w wykonaniu zwycięzców wyglądała dokładnie tak samo jak pierwsza, czyli zwycięstwo na PS Superjedynki, a na Premierach uzyskali drugi czas, za Kacprem i Tomaszem Sikora w kolejnym Clio, którzy zwycięsko wyszli z walki o drugą pozycję, będąc wyraźnie szybszym od Piotra Piesko i Arkadiusza Buczka w Hondzie Civic, zwycięzców klasy 2 (do 1600 cm3).

fot. Tomasz Dębski

W pojedynku o najniższy stopień podium w klasie 3 górą byli Tomasz Kobylański i Adam Klimasara w Oplu Kadecie, którzy o sześć dziesiątych sekundy pokonali Ryszarda Stasika i Kacpra Gorzałę w Renault Clio 16S. Czołową trójkę klasy 2 uzupełnili drudzy Piotr Pastuła i Mateusz Czekaj oraz Damian Wieczorek i Roman Libera (obie załogi w Hondach Civic).

Niezwykle zacięta i pasjonująca była walka o zwycięstwo w klasie 1 (do 1400 cm3), gdzie na przedostatniej próbie prowadzenie odzyskali Piotr Wołowiec i Robert Sommer (Honda Civic), lecz ostatnie słowo należało do Rafała Marca i Marcina Naworola w kolejnym Civicu, którzy byli szybsi od najgroźniejszych konkurentów o 0,7 sekundy i dzięki temu zajęli pierwsze miejsce z przewagą zaledwie 0,5 sekundy. Najniższy stopień podium zajęli Dawid Janeczko i Piotr Jendrysek w Fiacie Seicento.

Bez większych niespodzianek przebiegała rywalizacja w klasach Cento i Retro, gdzie liderzy utrzymali swoje pewne pozycje. W pierwszej z wymienionych klas wygrali z kompletem zwycięstw na próbach Marek Zięć i Dawid Kuczyński w Fiacie Seicento, a podium uzupełnili Marcin Idzi i Adrian Kaszowski oraz Łukasz Danielczyk i Hanna Markiewicz (obie załogi w Fiatach Cinquecento). Z kolei w klasie Retro najlepsi byli Przemysław Kurek i Radosław Kosewski w Volkswagenie Polo II GTi, a na drugiej pozycji uplasowali się Michał Paciej i Michał Braczkowski w FSO Polonez Caro. Jedyni przedstawiciele klasy RWD, Grzegorz Górski i Marcin Jakubowski w BMW E36 325i dojechali do mety, zwyciężając w klasie aut z napędem na tylne koła, a w generalce uplasowali się na początku drugiej dziesiątki.

W klasie Gość bezdyskusyjnymi zwycięzcami zostali Wojciech Kaszowski i Bartłomiej Męka w Fordzie Sierra RS Cosworth, którzy wśród wszystkich uczestników Super KJS-u uzyskali najlepszy sumaryczny wynik. Drudzy w tej klasie, Krzysztof Marcok i Jacek Kawczyk w Hondzie Civic, w ogólnym zestawieniu uzyskali piąty wynik.

Wyniki 52. Rajdu Festiwalowego (Super KJS) – 1. rundy RSPŚ (czołowa piętnastka)

 1. Michał Brzóska/Joanna Brzóska-Duda (Renault Clio Sport, 1. w K3) 12:00.5
 2. Kacper Sikora/Tomasz Sikora (Renault Clio Sport, 2. w K3) +5.9
 3. Piotr Piesko/Arkadiusz Buczek (Honda Civic VTI, 1. w K2) +12.5
 4. Tomasz Kobylański/Adam Klimasara (Opel Kadett, 3. w K3) +27.5
 5. Ryszard Stasik/Kacper Gorzała (Renault Clio 16S, 4. w K3) +28.2
 6. Piotr Pastuła/Mateusz Czekaj (Honda Civic VTi, 2. w K2) +30.7
 7. Damian Wieczorek/Paweł Danisz (Honda Civic VTi, 3. w K2) +34.0
 8. Krystian Holubek/Paweł Holubek (Peugeot 206 GTi, 5. w K3) +35.9
 9. Przemysław Kurek/Radosław Kosewski (Volkswagen Golf II GTi, 1. w kl. Retro) +38.7
 10. Dawid Wewiór/Marian Żelazny (Renault Clio III RS Cup, 6. w K3) +39.7
 11. Rafał Borski/Anna Chowaniec (Honda Civic VTi, 4. w K2) +44.7
 12. Grzegorz Górski/Marcin Jakubowski (BMW E36 325i, 1. w kl. RWD) +54.9
 13. Łukasz Bławut/Agnieszka Tomana (Renault Clio Sport, 7. w K3) +1:06.6
 14. Łukasz Majerski/Dawid Borowski (Renault Clio Sport, 8. w K3) +1:09.4
 15. Przemysław Kobiński/Maciej Pala (Hyundai Coupe, 9. w K3) +1:10.5

Wyniki 52. Rajdu Festiwalowego (Super KJS) – klasa Gość

 1. Wojciech Kaszowski/Bartłomiej Męka (Ford Sierra RS Cosworth) 11:54.0
 2. Krzysztof Marcok/Jacek Kawczyk (Honda Civic) +29.9

Punktacja RSMŚl 2021 będzie dostępna na stronie ZO PZM w Katowicach. Serdecznie przepraszamy za opublikowanie źle podliczonej klasyfikacji.

Kategorie: AktualnościRSPŚ

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ