Początek Watrasa, odpowiedź Stańdy

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Po pierwszych dwóch niedzielnych odcinkach specjalnych 53. Rajdu Festiwalowego, na pierwszym miejscu w stawce załóg walczących w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska znajdują się Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek, którzy o niecałe 6 sekund wyprzedzają Macieja Watrasa i Kamila Kluczewskiego (obie załogi w Renault Clio Sport) oraz aktualnych Mistrzów Śląska, Macieja Hawro i Wojciecha Kolaczka w Hondzie Civic VTi. Dwie pierwsze załogi przodują również w klasie A1.

Pierwszy przejazd oesu Superjedynki (Poręba – Zdzieszowice) padł łupem liderów po wczorajszym miejskim odcinku Debiuty (Watras/Kluczewski), którzy wyprzedzili obrońców mistrzowskiego tytułu w klasyfikacji generalnej o 1,2 sekundy oraz załogę Stańdo/Gurdziołek o 1,4 sekundy. Na odcinku specjalnym Debiuty (Kadłub – Spórok) trzecia załoga ubiegłorocznej edycji Rajdu Festiwalowego przypuściła atak, który dał zwycięstwo nad dotychczasowymi liderami o 5,8 sekundy, co przełożyło się na pierwszą pozycję po pierwszej dzisiejszej pętli z przewagą wynoszącą 4,3 sekundy. Trzeci czas uzyskali Aleksander Kołodziej i Paweł Hojdem jadący Renault Clio III RS, którzy po pierwszej pętli prowadzą w klasie RN1, a do najniższego stopnia podium tracą 3,7 sekundy. Trzeci po pierwszych dwóch odcinkach specjalnych Hawro i Kolaczek prowadzą w klasie A2, a czołową trójkę uzupełniają Marcin Gluza i Kamila Klaczańska (obie załogi w Hondach Civic VTi) oraz Marcin Pogorzelski i Piotr Bywalec w Citroenie C2 VTS.

Po pierwszym niedzielnym oesie na prowadzenie w klasie Open 1 wyszli Przemysław Matulka i Mateusz Martynek w Subaru Impreza R4, wyprzedzając Tomasza Kucińskiego i Piotra Sieliło w takim samym aucie, a podium tej klasy uzupełniają zwycięzcy oesu nr 3, Robert Kaczorowski i Piotr Jamroziak w BMW E46 M3. Oba dzisiejsze odcinki w klasie Open 2 wygrali Jakub Matulka i Jakub Wróbel w Fordzie Fiesta R200, którzy po pierwszej pętli wyprzedzają Tomasza Pławeckiego i Pawła Kaima oraz Piotra Piesko i Mateusza Kacprzaka (obie załogi w Peugeotach 208 R2).

W RN3 na prowadzenie po Superjedynkach wyszli Łukasz Godula i Daniel Nowak w Peugeocie 208, którzy wyprzedzili liderów po sobotniej inauguracji, Rafała Wyderkę i Andrzeja Mrowczyka w Kii Picanto III. Taka kolejność utrzymała się po Premierach, a trzecią pozycję zajmują Damian Uchyła i Agnieszka Radzik jadący drugą generacją Kii Picanto.

W klasie aut historycznych (Classic) pewnie prowadzą Grzegorz Olchawski i Łukasz Zapart w Audi Quattro Sport E2, którzy wyprzedzają Michała Szerlę i Grzegorza Ślęczkę (BMW E30 318is) oraz Waldemara Śliwkę i Aleksandrę Przybyłek (Honda Civic), a w klasie PPC przewodzą Dawid Wenta i Janusz Wołek w Citroenie Saxo.

Klasyfikacja RSMŚl po pierwszej pętli – czołowa dziesiątka (nieoficjalne wyniki):

  1. Krzysztof Stańdo/Dariusz Gurdziołek (Renault Clio Sport, 1. w A1) 11:30.5
  2. Maciej Watras/Kamil Kluczewski (Renault Clio Sport, 2. w A1) +4.3
  3. Maciej Hawro/Wojciech Kolaczek (Honda Civic VTi, 1. w A2) +8.1
  4. Aleksander Kołodziej/Paweł Hojdem (Renault Clio III RS, 1. w RN1) +11.8
  5. Marcin Gluza/Kamila Klaczańska (Honda Civic VTi, 2. w A2) +14.7
  6. Marcin Pogorzelski/Piotr Bywalec (Citroen C2 VTS, 3. w A2) +18.5
  7. Kamil Kawalec/Sebastian Krzyżowski (Renault Clio III RS, 2. w RN1) +25.9
  8. Łukasz Mrozek/Marek Wolski (Renault Clio Sport, 3. w A1) +26.4
  9. Kamil Bronikowski/Tomasz Tkacz (Renault Clio Sport, 4. w A1) +42.9
  10. Grzegorz Pasterak/Adam Gładysz (Honda Civic Type-R, 5. w A1) +1:00.7
Kategorie: AktualnościRSMŚl

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ