Mieszkańcy

Drogi zamknięte podczas rajdu

W ostatni weekend maja odbędzie się 53. Rajd Festiwalowy. Pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz druga runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska SKJS. Impreza zostanie przeprowadzona przy zachowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa, co oznacza, że załogi będą rywalizować wyłącznie na zamkniętych oraz profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach dróg. Z tego powodu w okolicach odcinków specjalnych wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Załogi startujące w imprezie organizowanej przez Automobilklub Opolski będą walczyć o jak najlepszy czas na siedmiu odcinkach specjalnych. Impreza rozpocznie się w sobotę 28 maja o godzinie 18:03, kiedy kierowcy i piloci pojawią się na prologu, który zostanie rozegrany na węźle obwodnicy przy ul. Wrocławskiej w Opolu. W niedzielę odbędą się dwie kolejne próby: Superjedynki o długości 10,00 km, która wiedzie z Poręby do Zdzieszowic częściowo wykorzystująca trasę znaną z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa oesu Premiery liczy natomiast 6,00 kilometrów i została wytyczona na drodze z Kadłubskiego Pieca do wsi Spórok. Każdy z niedzielnych Odcinków Specjalnych Rajdu Festiwalowego zostanie pokonany trzykrotnie.

Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na mapach dostępnych na stronie imprezy – poniżej. Podczas rajdu trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

Sobota, 28 maja:

  • Odcinek Debiuty (1,85km) – w godz. 18:00 – 21:00

Dodatkowo organizator prosi o zachowanie ostrożności nawet wtedy, gdy drogi będą otwarte, bo prace przygotowawcze/sprzątające będą trwać od 16:00 do 22:00.

Niedziela, 29 maja:

  • Odcinek Superjedynki (10,00 km) – w godz. 6:30 – 18:30
  • Odcinek Premiery (6,00 km) – w godz. 6:30 – 18:30

Należy pamiętać, że w trakcie rywalizacji sportowej przejazd zamkniętymi drogami nie będzie możliwy, dlatego organizator zawodów, Automobilklub Opolski, gorąco prosi mieszkańców miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani też innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi także kibiców oraz osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.

OSS 1 Debiuty

OS 2/4/6 Superjedynki

OS 3/5/7 Premiery

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ