Opolanie wygrywają Super KJS

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Witold Szydziak i Mateusz Wójcik jadący Hondą Civic VTi według nieoficjalnych wyników wygrali 53. Rajd Festiwalowy w klasyfikacji Super KJS, drugiej eliminacji Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska w sezonie 2022. Opolanie do czterech drugich miejsc, dopisali dwa zwycięstwa na finałowych próbach sprawnościowych, pieczętując tym samym nie tylko wygraną w klasyfikacji generalnej, ale również pierwsze miejsce w klasie 2 (do 1600 cm3). To największy sukces w ich karierze sportowej.

Pasjonująca walka toczyła się natomiast o drugą pozycję w generalce. Przed finałową próbą drugą (Szczudło/Ryppa) i czwartą załogę (Pastuła/Czekaj) dzieliły zaledwie 2,9 sekundy, a zajmująca piątą pozycję załoga Brzóska/Brzóska-Duda traciła do wiceliderów 6,6 sekundy. Próbę nerwów najlepiej wytrzymali zajmujący trzecią pozycję na jedną próbę przed końcem Rafał Borski i Anna Chowaniec, którzy na finałowym przejeździe uzyskali trzeci czas, ale wystarczyło to awans na drugą pozycję zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasie 2, w punktacji której nadal są liderami po dwóch rundach. Maciej Szczudło i Amelia Ryppa (Renault Clio Sport) spadli w ostatecznym rozrachunku na trzecią pozycję, tracąc do drugiej załogi zaledwie 0,7 sekundy, ale zwyciężyli w klasyfikacji klasy 1 (do 2000 cm3). Czołową piątkę generalki uzupełnili Piotr Pastuła i Mateusz Czekaj (Honda Civic VTi), którzy skompletowali skład podium klasy 2 oraz Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda w Renault Clio Sport, druga załoga klasy 1 i nowi liderzy klasyfikacji RSPŚ po dwóch eliminacjach w klasyfikacji generalnej i w klasie 1. Trzecią pozycję w klasie 1 zajęli Andrzej Szewczyk i Daniel Baron w Peugeocie 206 S16.

W klasie 3 (do 1400 cm3) pewne zwycięstwo odnieśli Przemysław Pypeć i Wiesław Orliński w Suzuki Swift GTi, którzy byli najszybsi na wszystkich próbach sprawnościowych. Drudzy na dwóch finałowych próbach byli Rafał Marzec i Marcin Naworol w Hondzie Civic i na takiej też pozycji zostali sklasyfikowani w końcowej klasyfikacji tej klasy. Na trzecią pozycję, po wycofaniu się z rajdu załogi Janeczko/Jendrysek, awansowali Tomasz Kunecki i Mateusz Marynik w Kii Picanto.

W klasie Cento bezkonkurencyjni byli Szymon Dawidów i Mateusz Kornecki jadący Fiatem Seicento, którzy byli najlepsi na wszystkich niedzielnych próbach sprawnościowych i tym samym umocnili prowadzenie w punktacji tej klasy po dwóch rundach. Drugą pozycję zajęli Andrzej Poradzisz i Paweł Daniec w takim samym aucie, którzy awansowali na tą lokatę po wycofaniu się z rajdu załogi Idzi/Kaszowski.

W klasie Retro zwyciężyli zdecydowanie Michał Paciej i Michał Braczkowski jadący FSO Polonezem Caro i tym samym po dwóch rundach są na pierwszym miejscu w punktacji tej klasy. Drugie miejsce zajęli Artur Kulpa i Tomasz Kołodyński w jedynym w stawce Fiacie 126p.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się po zatwierdzeniu wyników końcowych na Targowisku Miejskim w Strzelcach Opolskich. Jej rozpoczęcie planowane jest po godzinie 19:00, po zakończeniu ceremonii dla RSMŚl.

Nieoficjalna klasyfikacja generalna 53. Rajdu Festiwalowego Super KJS – pierwsza dziesiątka:

  1. Witold Szydziak/Mateusz Wójcik (Honda Civic VTi, 1. w K2) 16:00.2
  2. Rafał Borski/Anna Chowaniec (Honda Civic VTi, 2. w K2) +24.5
  3. Maciej Szczudło/Amelia Ryppa (Renault Clio Sport, 1. w K1) +25.1
  4. Piotr Pastuła/Mateusz Czekaj (Honda Civic VTi, 3. w K2) +25.8
  5. Michał Brzóska/Joanna Brzóska-Duda (Renault Clio Sport, 2. w K1) +26.8
  6. Andrzej Szewczyk/Daniel Baron (Peugeot 206 S16, 3. w K1) +39.5
  7. Jacek Bieszczad/Paweł Piczak (Honda Civic Type-R, 4. w K1) +43.2
  8. Marcin Bal/Alicja Mulawka (Citroen C2 VTS, 4. w K2) +43.9
  9. Tomasz Kobylański/Adam Klimasara (Citroen C2 VTS, 5. w K2) +45.8
  10. Rafał Jaroszewski/Jakub Drewniak (Honda Civic, 6. w K2) +48.9
Kategorie: AktualnościRSPŚ

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ