Drudzy, znaczy pierwsi

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Po dwóch pętlach rywalizacji w Super KJS-ie na czele klasyfikacji generalnej i klasy 2 wciąż znajdują się Witold Szydziak i Mateusz Wójcik w Hondzie Civic VTi, którzy podtrzymali swoją tradycję i na dwóch kolejnych próbach sprawnościowych zajęli dwa razy drugie miejsce. Na drugą i trzecią pozycję w drugiej rundzie Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska SKJS w sezonie 2022 awansowali odpowiednio: Maciej Szczudło i Amelia Ryppa (Renault Clio Sport) oraz Rafał Borski i Anna Chowaniec (Honda Civic VTi).

Na drugim przejeździe próby w Porębie najszybsi byli Piotr Pastuła i Mateusz Czekaj w Hondzie Civic VTi, którzy po czwartym wyniku na czwartej próbie awansowali na piąte miejsce w generalce, a duże straty ponieśli dotychczasowi liderzy klasyfikacji generalnej, Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda, którzy na następnej próbie (Kadłub) uzyskali najlepszy czas i tym samym awansowali z siódmej pozycji na czwartą. Maciej Szczudło i Amelia Ryppa tym razem ani razu nie zmieścili się w czołowej trójce, ale utrzymali drugą pozycję w klasyfikacji generalnej i prowadzenie w klasie 1 (do 2000 cm3), choć drudzy w klasie 2 (do 1600 cm3), Rafał Borski i Anna Chowaniec tracą zaledwie 2,9 sekundy. Warto zaznaczyć, że szóstą i jedenastą załogę po dwóch pętlach dzieli zaledwie 6,4 sekundy.

W pozostałych klasach bez większych zmian. Na czele klasy 3 (do 1400 cm3) znajdują się Przemysław Pypeć i Wiesław Orliński w Suzuki Swift GTi, którzy wyprzedzają Rafała Marca i Marcina Naworola (Honda Civic) oraz Dawida Janeczko i Piotra Jendrysika (Fiat Seicento). Te dwie załogi wymieniły się pozycjami na poszczególnych próbach drugiej pętli. W klasie Cento na zdecydowanym prowadzeniu znajdują się Szymon Dawidów i Mateusz Kornecki, a Marcina Idzi i Adriana Kaszowskiego oraz Andrzeja Poradzisza i Pawła Dańca dzieli zaledwie 5,3 sekundy. W Retro bezpieczną przewagę nad Arturem Kulpą i Tomaszem Kołodyńskim (Fiat 126p) mają Michał Paciej i Michał Braczkowski w FSO Polonezie Caro.

Klasyfikacja RSPŚ po pierwszej pętli – czołowa dziesiątka (nieoficjalne wyniki):

  1. Witold Szydziak/Mateusz Wójcik (Honda Civic VTi, 1. w K2) 10:48.9
  2. Maciej Szczudło/Amelia Ryppa (Renault Clio Sport, 1. w K1) +13.2
  3. Rafał Borski/Anna Chowaniec (Honda Civic VTi, 2. w K2) +16.1
  4. Michał Brzóska/Joanna Brzóska-Duda (Renault Clio Sport, 2. w K1) +18.5
  5. Piotr Pastuła/Mateusz Czekaj (Honda Civic VTi, 3. w K2) +19.6
  6. Andrzej Szewczyk/Daniel Baron (Peugeot 206 S16, 3. w K1) +25.8
  7. Marcin Bal/Alicja Mulawka (Citroen C2 VTS, 4. w K2) +26.8
  8. Tomasz Kobylański/Adam Klimasara (Citroen C2 VTS, 5. w K2) +27.8
  9. Jacek Bieszczad/Adam Piczak (Honda Civic Type-R, 4. w K1) +30.4
  10. Rafał Jaroszewski/Jakub Drewniak (Honda Civic, 6. w K2) +31.3
Kategorie: AktualnościRSPŚ

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ