2 + 2 = prowadzenie

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Witold Szydziak i Mateusz Wójcik jadący Hondą Civic VTi prowadzą po dwóch próbach sprawnościowych drugiej rundy Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska SKJS w sezonie 2022, choć nie mają na swoim koncie zwycięstwa na którymkolwiek z przejazdów. Drugie miejsce zajmują Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda, a czołową trójkę uzupełniają Maciej Szczudło i Amelia Ryppa (obie załogi w Renault Clio Sport).

Pierwszą niedzielną próbę (Superjedynki, 4,15 km) wygrali lider RSPŚ po pierwszej tegorocznej rundzie, Sebastian Butyńki i jego pilot Michał Ziober w Hondzie Civic VTi, ale już na kolejnej wypadł z trasy i nie ukończył imprezy. Najlepszy czas na odcinku Premiery o długości 4,12 km uzyskali Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda, którzy tym samym awansowali na drugą pozycję w generalce i pierwszą w klasie 1 (do 2000 cm3), wyprzedzając w obydwu klasyfikacjach załogę Szczudło/Ryppa, która utrzymała trzecie miejsce zajęte po pierwszej próbie sprawnościowej. Witold Szydziak i Mateusz Wójcik na obydwu próbach zajęli drugą lokatę, ale to dało przodownictwo w klasyfikacji generalnej i prowadzenie w klasie 2 (do 1600 cm3). Załogi z klasy 2 zajmują siedem z dziesięciu czołowych pozycji ogólnego zestawienia.

W klasie 3 (do 1400 cm3) obydwie próby pierwszej pętli wygrali Przemysław Pypeć i Wiesław Orliński w Suzuki Swift GTi, którzy w klasyfikacji klasy wyprzedzają Rafała Marca i Marcina Naworola (Honda Civic), Dawida Janeczko i Piotra Jendryska (Fiat Seicento) oraz Tomasza Kuneckiego i Mateusza Marynika (Kia Picanto). W klasie Cento pewnie prowadzą Szymon Dawidów i Mateusz Kornecki (Fiat Seicento), a w Retro przewodzą Michał Paciej i Michał Braczkowski (FSO Polonez Caro).

Klasyfikacja RSPŚ po pierwszej pętli – czołowa dziesiątka (nieoficjalne wyniki):

  1. Witold Szydziak/Mateusz Wójcik (Honda Civic VTi, 1. w K2) 5:28.0
  2. Michał Brzóska/Joanna Brzóska-Duda (Renault Clio Sport, 1. w K1) +2.7
  3. Maciej Szczudło/Amelia Ryppa (Renault Clio Sport, 2. w K1) +6.0
  4. Rafał Borski/Anna Chowaniec (Honda Civic VTi, 2. w K2) +8.2
  5. Marcin Bal/Alicja Mulawka (Citroen C2 VTS, 3. w K2) +9.1
  6. Damian Wieczorek/Karol Piasecki (Honda Civic VTi, 4. w K2) +11.9
  7. Tomasz Kobylański/Adam Klimasara (Citroen C2 VTS, 5. w K2) +14.6
  8. Andrzej Szewczyk/Daniel Baron (Peugeot 206 S16, 3. w K1) +16.0
  9. Piotr Pastuła/Mateusz Czekaj (Honda Civic VTi, 6. w K2) +19.6
  10. Rafał Jaroszewski/Jakub Drewniak (Honda Civic, 7. w K2) +19.8
Kategorie: AktualnościRSPŚ

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ