Trzy dziesiąte na dwa oesy przed końcem

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Po pięciu odcinkach specjalnych na prowadzeniu wciąż są debiutujący w RSMŚl Kajetan Świder oraz Marcin Borycki (Honda Civic VTi), lecz przewaga nad Rafałem Piotrowskim i Adrianem Mroszczykiem (Renault Clio Sport) wynosi na dwa odcinki specjalne przed końcem zaledwie trzy dziesiąte sekundy. Na najniższym stopniu podium znajdują się po pięciu oesach Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek w kolejnym Clio.

Na drugim przejeździe Superjedynek najlepszy czas w stawce RSMŚl wykręcili Świder i Borycki, którzy drugich Piotrowskiego i Mroszczyka pokonali o 1,3 sekundy. Na OS 5 Premiery najszybsi byli Stańdo i Gurdziołek, dzięki czemu wskoczyli do czołowej trójki. Na tym oesie obecni liderzy generalki i RO 2 stracili do prowadzącej w klasie RO 1 załogi nr 1 1,2 sekundy.

W dalszym ciągu dominatorami klasy Open 1 są Artur Równiatka i Wojciech Habuda (Mitsubishi Lancer Evo X), którzy do tej pory nie znaleźli pogromców i do tej pory wszystkie odcinki specjalne w ogólnej klasyfikacji. Po wycofaniu się załogi Żbikowski/Bieniak na piątym oesie, pozycję wiceliderów objęli Przemysław Gajowczyk i Przemysław Baryła (Mitsubishi Lancer Evo IV), a na podium wskoczyli Tomasz Zieliński i Janusz Wołek w Subaru Imprezie WRX STI. W Open 2 wyraźnymi liderami są Adam Wrocławski i Jacek Spentany jadący Peugeotem 208 R2, którzy o prawie 16 sekund wyprzedzają Bartłomieja Fizię i Pawła Jańczyka (Ford Fiesta R200) oraz o prawie pół minuty Tomasza Pławeckiego i Pawła Kaim (Honda Civic Proto).

Bardzo zaciętą walkę mamy w klasie RallyN1, gdzie dwie pierwsze załogi dzielą zaledwie dwie dziesiąte sekundy. Lecz tym razem liderami są Sebastian Bojdoł i Andrzej Mroszczyk, lecz z całą pewnością Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski z pewnością nie powiedzieli ostatniego słowa. W klasie RallyN2 bez zmian, czyli wyraźne prowadzenie Łukasza Goduli i Piotra Bywalca (Peugeot 208), którzy mają nad Damianem Uchyłą i Agnieszką Radzik (Kia Picanto) przewagę wynoszącą 12,3 sekundy.

Zmiana lidera nastąpiła w klasie PPC, gdzie po dwóch po pętlach prowadzą Piotr Kamiński i Paweł Tłok (Citroen Saxo VTS), którzy o 1,2 sekundy wyprzedzają Janka Listewnika i Marcina Paska (Peugeot 106 S16) oraz o 2,9 sekundy liderów po pierwszej niedzielnej pętli, czyli Mateusza Kokoszkę i Łukasza Szweda. W klasie Classic samotnie przewodzą Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński w Audi Quattro Sport E2.

Kategorie: AktualnościRSMŚl

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ