Ciasna walka o prowadzenie

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Kajetan Świder i Marcin Borycki (Honda Civic VTi) prowadzą po pierwszej niedzielnej pętli 52. Rajdu Festiwalowego. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej współdzielą Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk (Renault Clio Sport), którzy prowadzą w klasie RO 1, oraz Adam Rachfał i Sławomir Leja (Honda Civic VTi) tracą do liderów generalki i klasy RO 2 zaledwie 0,3 sekundy. Pierwsza szóstka mieści się w 1,5 sekundy.

Pierwszy dzisiejszy odcinek (OS 2 Superjedynki, 3,31 km) padł łupem załóg Rachfał/Leja oraz Ciombor/Borycki (obie załogi w Civicach), którzy uzyskali identyczny czas, a pół sekundy stracili Bartosz Bąk i Paweł Daniec (Honda Civic Type-R) oraz Sebastian Bojdoł i Andrzej Mrowczyk (Renault Clio III RS). Na drugim oesie (OS 3 Premiery, 3,33 km) najszybsi byli kontynuujący rajd w systemie Rally2, Łukasz Ulman i Michał Małkowski w Hondzie Civic, którzy o jedną dziesiątą sekundy pokonali zwycięzców pierwszego przejazdy Superjedynek oraz o 0,6 sekundy załogę Bąk/Daniec.

W klasie RallyN1 po dwóch niedzielnych oesach prowadzą Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski, którzy o 7 dziesiątych sekundy są lepsi od Sebastiana Bojdoła i Andrzeja Mrowczyka (obie załogi w Renault Clio III RS), a w RallyN2 pewnie prowadzą Łukasz Godula i Piotr Bywalec w Peugeocie 208. Równie zacięta walka jest w klasie PPC, gdzie prowadzą Mateusz Kokoszka i Łukasz Szwed w Peugeocie 206 XS, ale 1,5 sekundy za liderami plasują się Piotr Kamiński i Paweł Tłok (Citroen Saxo VTS), natomiast 2,2 sekundy tracą Janek Listewnik i Marcin Pasek (Peugeot 106 S16).

W Open 1 i w klasyfikacji ogólnej rajdu zdecydowanie prowadzą Artur Równiatka i Wojciech Habuda w Mitsubishi Lancerze Evo X, którzy na razie wygrali wszystkie odcinki specjalne i mają ponad 10 sekund przewagi nad Piotrem Żbikowskim i Marcinem Bieniakiem (Mitsubishi Lancer Evo IX), a 2 sekundy do drugiego miejsca tracą Przemysław Gajowczyk i Przemysław Baryła w Mitsubishi Lancerze Evo IV. Tuż za plecami podium klasy Open 1 usadowili się Adam Wrocławski i Jacek Spentany w Peugeocie 208 R2, którzy prowadzą w klasie Open 2. Drudzy w tej klasie są Bartłomiej Fizia i Paweł Jańczyk w Fordzie Fiesta R200, a podium uzupełniają Tomasz Pławecki i Paweł Kaim w Hondzie Civic Proto.

Kategorie: AktualnościRSMŚl

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ