Początek dla „jedynki”

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk jadący Renault Clio Sport uzyskali wśród załóg walczących o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska najlepszy czas na pierwszym odcinku specjalnym 52. Rajdu Festiwalowego liczącym 1,85 km i prowadzą zarówno w klasyfikacji generalnej cyklu, jak i w klasie RO 1. Drugi wynik uzyskali Kajetan Świder i Marcin Borycki w Hondzie Civic VTi, którzy ulegli aktualnym Wicemistrzom Śląska o zaledwie 0,5 sekundy, ale prowadzą w klasie RO 2. Podium pierwszego odcinka specjalnego RSMŚl w sezonie 2021 uzupełnili Maciej Watras i Kamil Kluczewski w Renault Clio Sport (+1,3), lecz jedną dziesiątą sekundy tracą Konrad Dukat i Mieczysław Kalczyński w kolejnym Clio.

Najlepszy czas wśród wszystkich startujących uzyskali Artur Równiatka i Wojciech Habuda w Mitsubishi Lancerze Evo X, którzy jednocześnie prowadzą w klasie Open 1. Drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji odcinka zajęli Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński w Audi Quattro Sport E2, jedyni przedstawiciele klasy Classic, a trzecią pozycję w ogólnej klasyfikacji odcinka zajęli Tomasz Ociepa i Sebastian Dwornik w Fordzie Fiesta Proto.

W klasie RallyN1 liderują po pierwszym oesie Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski w Renault Clio III RS, a w klasie RallyN2 pewnie liderują Łukasz Godula i Piotr Bywalec w Peugeocie 208. W Open 2 zdecydowanymi liderami są Adam Wrocławski i Jacek Spentany w Peugeocie 208 R2, a w klasie PPC najlepszy czas na oesie w Opolu zanotowali Piotr Kamiński i Paweł Tłok w Citroenie Saxo VTS.

Jutro na załogi czeka sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 19,92 km.

Zwycięzców poznamy w niedzielę o godz. 18:00.

Kategorie: AktualnościRSMŚl

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ