Informacje o utrudnieniach

Opublikowane przez Rajd Festiwalowy w dniu

Już w ten weekend odbędzie się 52. Rajd Festiwalowy. Pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska SKJS zostanie przeprowadzona przy zachowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa, co oznacza, że załogi będą rywalizować wyłącznie na zamkniętych oraz profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach dróg. Z tego powodu w okolicach odcinków specjalnych wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Załogi startujące w imprezie organizowanej przez Automobilklub Opolski będą walczyć o jak najlepszy czas na siedmiu odcinkach specjalnych. Impreza rozpocznie się w sobotę 5 czerwca o godzinie 18:53, kiedy kierowcy i piloci pojawią się na Prologu, który zostanie rozegrany na węźle obwodnicy przy ul. Wrocławskiej w Opolu. W niedzielę odbędą się dwie kolejne próby: Superjedynki o długości 3,31 kilometra, która wiedzie ze Zdzieszowic na Górę Św. Anny częściowo wykorzystująca trasę znaną z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa oesu Premiery liczy natomiast 3,33 kilometra i została wytyczona na drodze z Leśnicy do wsi Dolna z metą tuż za wsią Poręba. Każdy z niedzielnych odcinków specjalnych Rajdu Festiwalowego zostanie pokonany trzykrotnie.

Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na mapach dostępnych na stronie imprezy – poniżej. Podczas rajdu trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

Sobota 5 czerwca:

  • Odcinek Debiuty (1,85 km) – w godz. 18:53 – 20:47

Dodatkowo organizator prosi o zachowanie ostrożności nawet wtedy, gdy drogi będą otwarte, bo prace przygotowawcze/sprzątające będą trwać od 16:00 do 22:00.

Niedziela 6 czerwca:

  • Odcinek Superjedynki (3,31 km) – w godz. 7:00 – 17:00
  • Odcinek Premiery (3,33 km) – w godz. 7:00 – 17:00

Należy pamiętać, że w trakcie rywalizacji sportowej przejazd zamkniętymi drogami nie będzie możliwy, dlatego organizator zawodów, Automobilklub Opolski, gorąco prosi mieszkańców miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani też innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi także kibiców oraz osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.

OSS 1 Debiuty

OS 2/4/6 Superjedynki

OS 3/5/7 Premiery

Kategorie: Aktualności

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek).
Regulamin Serwisu    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ