Aktualności

Już niebawem 49 Rajd Festiwalowy

Znamy szczegóły 49 Rajdu Festiwalowego. Edycja 2018 to z pewnością powtórka konfiguracji trasy z roku 2017. Łącznie organizator planuje 200 kilometrową trasę i aż 22 km OS, oficjalny start na Rynku w Opolu przy ogromnym zainteresowaniu mieszkańców miasta i gości festiwalowych oraz prolog, który ponownie zostanie poprowadzony ulicami Opola w sobotnie popołudnie 09 czerwca.

czytaj dalej

(Prawie) nic dwa razy się nie zdarza

104 załogi wystartowały z opolskiego Rynku na trasę 48. Rajdu Festiwalowego, piątej rundy Kierowcy Roku Opolszczyzny 2017. W sobotę uczestnicy zmierzyli się dwukrotnie z Prologiem zlokalizowanym w Opolu przy ul. Głogowskiej i Wschodniej. Niedziela to powrót do miejsca dobrze znanego z pierwszego dnia rywalizacji, rozgrywana w ubiegłym roku próba w Nakle oraz nowy odcinek w Dańcu. W sumie załogi miały do pokonania 12 prób sportowych o łącznej długości 20,7 km.

czytaj dalej

Radosław Ćwięczek z pilotką na Festiwalowy

Niespełna doba pozostała do oficjalnego startu 48 edycji Rajdu Festiwalowego. Jutro, o 16:30
zaplanowany jest start honorowy pierwszej załogi a swój udział w zawodach awizuje grubo ponad
setka załóg! W tym doborowym towarzystwie nie może zabraknąć Radosława Ćwięczka, którego po
raz pierwszy w jego karierze poprowadzi po oesach płeć piękna, na miejscu pilota zasiądzie Lidia
Piechota. Dla lidera w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie N-2000 udział w
tym rajdzie tuż przed rundą w Magurze to doskonały moment na oswojenie się z nową kłową skrzynią
biegów, w którą została uzbrojona jego Honda Civic Type-R.

czytaj dalej

Konferencja prasowa

Wielkimi krokami zbliża się 48 edycja kultowego Rajdu Festiwalowego, zapraszamy Państwa na konferencję prasową, na której zostaną przedstawione szczegóły dotyczące imprezy. Konferencja odbędzie się w Solaris Center dnia 7 czerwca 2017r. o godzinie 11:00. Na wydarzeniu obecni będą przedstawiciele Miasta Opola, sponsorzy, zawodnicy oraz organizatorzy z Automobilklubu Opolskiego.

Serdecznie zapraszamy

czytaj dalej

48 Rajd Festiwalowy będą utrudnienia w ruchu

W sobotę 10.06.2017r. startem z opolskiego rynku i prologiem rozpoczną się zmagania uczestników 48 Rajdu Festiwalowego w Opolu. Na starcie stanie ponad 100 załóg, to zarówno zawodnicy z licencjami sportowymi jak i amatorzy. Dwudniowa impreza 10 i 11 czerwca rozgrywana jest w Opolu, ale też w Nakle i Dańcu. Kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w miejscach w których przygotowano próby sportowe.

czytaj dalej

48 RAJD FESTIWALOWY – ZOSTAŃ SĘDZIĄ LUB WOLONTARIUSZEM

Jeśli lubisz motoryzację ta robota jest dla Ciebie! Automobilklub Opolski poszukuje osób chętnych do pracy w charakterze sędziego zabezpieczenia oraz wolontariuszy na 48 Rajd Festiwalowy, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017 r. Do obowiązków sędziów zabezpieczenia należy między innymi: – dopilnowanie, aby kibice nie stali w niebezpiecznych miejscach, – kierowanie kibiców w strefy wyznaczone, – dbanie o porządek funkcjonalny rajdu, Dla sędziów zabezpieczenia zapewniamy przeszkolenie, a warunkiem jest wiek minimum 18 lat. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila z imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu na: autoopol@onet.pl Na wolontariuszy podczas imprezy czeka szereg zadań wspierających: – w dziale marketingu, – w dziale organizacji, – w biurze zawodów, – podczas Badań Kontrolnych pojazdów, Zainteresowanych prosimy o przesłanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu na:... czytaj dalej

INFORMACJA  DLA  UCZESTNIKÓW  48.  RAJDU  FESTIWALOWEGO

 W  związku  z  otrzymaniem  zgłoszeń  od  100  załóg,  co  powoduje  wyczerpanie  regulaminowego  limitu,  uprzejmie  informuję,  że: –  w  ciągu  najbliższych  48  godz.  wszystkie  nadesłane  zgłoszenia  zostaną  zweryfikowane  pod  względem  formalnym  i  wymogiem  opłacenia  wpisowego –  po  weryfikacji ( piątek 26.05.2017r. godz. 15.00 ) na stronie rajdu  zostanie  opublikowana  lista  zgłoszeń załóg  spełniających  wymogi  regulaminowe. –  zgłoszenia  niepełne,  lub  nie  poparte  wpisowym  zostaną  przeniesione  na  listę rezerwową  do  czasu  usunięcia  braków,  na co  uczestnicy  mają  czas do poniedziałku tj. 29.05.2017r do godziny 17:00.  Po  tym  czasie  zgłoszenia  nie  spełniające  wymogów  będą  traktowane  jako  „ nie byłe”. –  załogi  niezgłoszone, a  w  dalszym  ciągu  zainteresowane  udziałem  w  rajdzie,  prosimy  o  jak  najszybsze wysyłanie  zgłoszeń  przez  stronę  www.rajdfestiwalowy.pl . O  przyjęciu,  lub  nie  zgłoszenia  będziemy  informowali  drogą  mailową.  W  przypadku  nie  przyjęcia  zgłoszenia  gwarantujemy  zwrot  wpisowego  w  pełnej  wysokości.   Dyrektor  48.  Rajdu  Festiwalowego Michał  Czapko    ... czytaj dalej

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi tegorocznej edycji Rajdu Festiwalowego Zarząd Automobilklubu Opolskiego informuje, że impreza odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie tj. 10-11.06.2017r.

czytaj dalej

2 Mini Rajd Festiwalowy

Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych w niedzielę 28 maja 2017 na 2 Mini Rajd Festiwalowy do domExpo w Opolu. Impreza jest jednym z wydarzeń zapowiadających kultowy Rajd Festiwalowy. Około 10:30 zawodnicy kolejno według numerów startowych przemierzą wyznaczoną trasą w obiekcie domEXPO. Uczestnicy na trasie napotkają pięć odcinków specjalnych: OS1 – Fundacja Kwitnące Talenty – próba niespodzianka OS2 – Restauracja Inspiracje – przejazd toru za pomocą modelu samochodu OS3 – Meblik – gra w kapsle OS4 – EMP/FIBARO – symulator jazdy samochodem wyścigowym – XBOX OS5 – domEXPO/Rollkowisko – Pokonanie trasy gokartem Zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów, które zostanie utworzone w Kawiarni i Restauracji Inspiracje, i ruszą o godzinie 10:00. Zmagania zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach klasy 1-3 i 4-6 szkół podstawowych. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Z kolei uczestnicy którzy pokonają przygotowane próby w najlepszym czasie otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody przygotowane przez sponsorów. Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Miasta Opole. Zaproś swoich znajomych i bądź razem z nami 28.05.2017 r  domEXPO Opole ul. Kępska 8 Udział w wydarzeniu jest... czytaj dalej

ZNDCE partnerem Rajdu Festiwalowego

ZND to światowy lider w zakresie produkcji ogrodzeń tymczasowych ażurowych pełnych, barier oraz drutu. Grupa ZND została założona w 1965 roku w Holandii i obecnie prowadzi działalność w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Polsce, dostarczając produkty klientom i dystrybutorom na całym świecie.

czytaj dalej

Rajd Festiwalowy zapowiedziany

Edycja 2017 to z pewnością zmiana konfiguracji trasy i nowe odcinki specjalne, które dzięki nowym zapisom regulaminowym zostaną wydłużone do 2 km. Łącznie organizator planuje 200 kilometrową trasę i aż 22 km OS, oficjalny start na Rynku w Opolu przy ogromnym zainteresowaniu mieszkańców miasta i gości festiwalowych.

czytaj dalej

Konferencja prasowa

Zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą tegorocznej edycji Rajdu Festiwalowego, która odbędzie się 16 maja (wtorek) o godzinie 13:00 w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W spotkaniu udział będą brali przedstawiciele Miasta Opola, organizatorzy rajdu z Automobilklubu Opolskiego, sponsorzy i partnerzy oraz przedstawiciele... czytaj dalej

Link2europe sponsorem 48 Rajdu Festiwalowego

Link2Europe to polsko-belgijska spółka specjalizująca się w doradztwie personalnym, selekcji i rekrutacji. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Opolu, przy ulicy Damrota 7/2. W branży HR działają nieustannie od 2008 roku. Bogate doświadczenie oraz pełen profesjonalizm są gwarancją najwyższej jakości świadczonych usług.

czytaj dalej

Znamy termin Festiwalowego

Znamy termin Festiwalowego
Automobilklub Opolski poznał wczoraj termin 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zgodnie z tradycją to właśnie podczas opolskiego święta piosenki rozgrywany jest jeden z najstarszych w Polsce rajdów. 48 edycja Rajdu Festiwalowego, który stanowi mistrzowską imprezę dla kierowców amatorów odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017.

czytaj dalej

Bezpieczny Uczeń

Wspólnie z firmą Nutricia zorganizowaliśmy akcję „Bezpieczny Uczeń” w Państwowej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu. Wydarzenie polegało na prelekcji dotyczącej bezpiecznego poruszania się pieszych oraz pogadance o sporcie samochodowym.

czytaj dalej

Europejska Noc Bez Wypadków

15 października 2016 Automobilklub Opolski wspólnie z Centrum Rozrywki KUBATURA oraz Fundacją „Krzyś” organizował Europejską Noc Bez Wypadków. Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia organizowanego corocznie w 3 sobotę października jest ograniczenie wypadków dyskotekowych.

czytaj dalej

Europejska Noc Bez Wypadków

W najbliższą sobotę w Centrum Rozrywki KUBATURA współorganizujemy Europejską Noc Bez Wypadków.

Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia jest ograniczenie tzw. wypadków dyskotekowych. W akcji biorą udział wszystkie kraje UE.

czytaj dalej

Odszedł od nas Pan Marian Wach

Z wielkim żalem informujemy, że w wyniku wypadku motocyklowego odszedł od nas Pan Marian Wach. Osoba niezwykle energiczna, pogodna i kreatywna. Pomysłodawca i inicjator Mini Rajdu Festiwalowego, czynnie zaangażowany w organizację Rajdu Festiwalowego. Do zobaczenia Panie Marianie.

czytaj dalej

47 Rajd Festiwalowy Higma Service podsumowany

17 czerwca w domExpo Opole odbyło oficjalnie podsumowanie 47 Rajdu Festiwalowego Higma Service. Na spotkaniu obecne były władze Miasta Opola, sponsorzy oraz partnerzy rajdu. Premierowo wyemitowany został film z imprezy.

czytaj dalej

SPONSORZY

PARTNERZY

PATRONAT MEDIALNY