Już w niedzielę w Opolu po raz 51 odbędzie się Rajd Festiwalowy. Tegoroczna impreza zostanie rozegrana w formie Super Sprintu.

– To będzie najkrótszy rajd w historii – nie kryje Stanisław Kozłowski ze współorganizującego zmagania Automobilklubu Opolskiego.
I trudno się z tym nie zgodzić, bo nie dość, że impreza zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia, to start pierwszej załogi został przewidziany na godz. 12, a meta około godz. 15.40.

Bazą rywalizacji będzie Centrum Handlowe „Karolinka” natomiast Próba Sportowa zlokalizowana będzie w rejonie pobliskiego ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego i będzie ona przejeżdżana trzykrotnie. Liczy ona 2 km i jest usytuowana na odcinku drogowym niemającym charakteru odcinka specjalnego poprzedzonym polami startowymi.

Faworytem zmagań wydaje się Tomasz Gucwa, ścigający się Subaru Imprezą, który wygrał już Rajd Festiwalowy w 2013 roku i 2018.

Wśród gości z kolei zawitają tacy zawodnicy jak Marcin Kozłowski z Namysłowa (Ford Sierra), Jarosław Strzelecki (Mitsubishi Styron) czy Marcin Niewitecki (Subaru Impreza).

 

Na postawie artykułu NTO.pl