Już tylko kilka dni pozostało do zamknięcia listy zgłoszeń 49 edycji jednego z najstarszych rajdów w Polsce. Tylko do 4 czerwca załogi mogą zgłaszać się do Rajdu Festiwalowego, który w tym roku przyjmie 100 załóg. Kolejna edycja Rajdu Festiwalowego, w stolicy polskiej piosenki, stanowić będzie mistrzowską imprezę dla kierowców amatorów. Zawody odbędą się w dniach 09-10 czerwca 2018r. i rozegrane zostaną w ramach III rundy cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny.

Podobnie jak w ubiegłym roku imprezę rozpocznie sobotni uroczysty start na opolskim Rynku oraz widowiskowy prolog. Zgodnie z tradycją to właśnie podczas opolskiego święta piosenki rozgrywany jest jeden z najstarszych rajdów w Polsce, w tym roku będzie nie inaczej.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięło aż 100 załóg z całej Polski, w tym plejada gwiazd jak piosenkarze Michał Wiśniewski, dziennikarka i prezenterka telewizyjna Lidia Piechota. Do grona znamienitych gości dołączyło aż 10 Mistrzów kierownicy na czele Zbigniew Gabryś, Marcin Kozłowski, Radosław Ćwięczek, oraz zawodnikami GSMP, RSMŚL. W tak doborowym gronie 100 załóg składających się z zawodników amatorów rywalizowało na blisko 200 km trasie z 12 odcinkami specjalnymi.

Edycja 2018 to z pewnością powtórka trasy z roku 2017 z małymi zmianami w konfiguracji. Łącznie organizator planuje 200 kilometrową trasę i aż 22 km OS, oficjalny start na Rynku w Opolu przy ogromnym zainteresowaniu mieszkańców miasta i gości festiwalowych oraz prolog, który ponownie zostanie poprowadzony ulicami Opola w sobotnie popołudnie 09 czerwca. Na niedzielę organizatorzy zaplanowali 10 odcinków specjalnych w Opolu i okolicach Nakła oraz Dańca. Zgłoszenia ruszają już za tydzień w poniedziałek 21 maja.

Rajd Festiwalowy poprzedził organizowany 27 maja 3 Mini Rajd Festiwalowy dla dzieci. Impreza jak co roku, wpisana jest w budżet Miasta Opola. Była to nie lada gratka dla dzieci, gry i konkursy oraz cenne nagrody przyciągnęło na start ponad trzydziestu uczestników i uczestniczek w dwóch klasach wiekowych, którzy rywalizowali na pięciu urozmaiconych próbach dająca namiastkę rywalizacji podczas 49 Rajdu Festiwalowego.