100 załóg stanie na starcie 49 edycji najbardziej prestiżowej imprezy motoryzacyjnej w  stolicy polskiej piosenki . Kolejna edycja Rajdu Festiwalowego, który stanowi mistrzowską imprezę dla kierowców amatorów odbędzie się w dniach 09-10 czerwca 2018r. i będzie stanowiła III rundą cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny.
Podobnie jak w ubiegłym roku imprezę rozpocznie sobotni uroczysty start w opolskim Rynku oraz widowiskowy prolog. Zgodnie z tradycją to właśnie podczas opolskiego święta piosenki rozgrywany jest jeden z najstarszych rajdów w Polsce.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięło aż 100 załóg z całej Polski, w tym plejada gwiazd jak piosenkarze Michał Wiśniewski, dziennikarka  i  prezenterka telewizyjna Lidia Piechota. Do grona znamienitych gości dołączyło aż 10 Mistrzów kierownicy na czele Zbigniew Gabryś, Marcin Kozłowski,  Radosław Ćwięczek, oraz zawodnikami GSMP, RSMŚL. W tak doborowym gronie 100 załóg składających się z zawodników amatorów rywalizowało na blisko 200 km trasie z 12 odcinkami specjalnymi.

Edycja 2018 to z pewnością powtórka trasy z roku 2017 z małymi zmianami w konfiguracji. Łącznie organizator planuje 200 kilometrową trasę i aż 22 km OS, oficjalny start na Rynku w Opolu przy ogromnym zainteresowaniu mieszkańców miasta i gości festiwalowych oraz prolog, który ponownie zostanie poprowadzony ulicami Opola w sobotnie popołudnie 09 czerwca. Na niedzielę organizatorzy zaplanowali 10 odcinków specjalnych w Opolu i okolicach Nakła oraz Dańca. Zgłoszenia ruszają już za tydzień w poniedziałek 21 maja.

Rajd Festiwalowy poprzedzi organizowany 27 maja 3 Mini Rajd Festiwalowy.

Impreza wpisana jest w budżet Miasta Opola.

Regulamin Uzupełniający