Automobilklub Opolski poznał wczoraj termin 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zgodnie z tradycją to właśnie podczas opolskiego święta piosenki rozgrywany jest jeden z najstarszych w Polsce rajdów. 48 edycja Rajdu Festiwalowego, który stanowi mistrzowską imprezę dla kierowców amatorów odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięło aż 130 załóg z całej Polski, w tym plejada gwiazd jak piosenkarze Michał Wiśnieski, Andrzej Dąbrowski, celebryta i znany producent muzyczny DJ Adamus, Radek Bielecki z kabaretu Neo-Nówka oraz aktorka i piosenkarka Barbara Kurdej-Szatan.
Do grona znamienitych gości dołączyło aż 10 Mistrzów kierownicy na czele z Radkiem Typą, Martinem Kaczmarskim, Jerzym Tomaszczykiem, Zbigniewem Gabrysiem oraz zawodnikami GSMP, RSMŚL czy Mistrz Polski dziennikarzy Tomasz Szmandra.
W tak doborowym gronie 116 załóg składających się z zawodników amatorów rywalizowało na blisko 270 km trasie z 14 odcinkami specjalnymi.
Edycja 2017 to z pewnością zmiana konfiguracji trasy i nowe odcinki specjalne, które dzięki nowym zapisom regulaminowym zostaną wydłużone do 2 km. Łącznie organizator planuje aż 25 km OS, oficjalny start na Rynku w Opolu przy ogromnym zainteresowaniu mieszkańców miasta i gości festiwalowych oraz prolog, który ponownie zostanie poprowadzony ulicami Opola w sobotnie popołudnie 10 czerwca.