Dzięki opolskiemu dealerowi Opla Janus & Rusnak, widowiskowo jeżdżąca załoga Jerzy Tomaszczyk, Łukasz Sitek ponownie wystartuje w Rajdzie Festiwalowym Higma Service. Cieszyński duet to w tej chwili liderzy czeskiej edycji rajdowego Pucharu Opla Adama.

 

Jerzy Tomaszczyk to kierowca dobrze znany wszystkim kibicom rajdowym. Kilka lat temu zasłynął po opublikowaniu jednego z onboardów (film nagrany wewnątrz auta rajdowego), na którym Jerzy jechał tak szybko, że jego doświadczony pilot Łukasz Włoch, podczas jazdy kilka razy prosił go o zwolnienie. Swój kunszt pokazał opolskim kibicom w ubiegłym roku podczas 46. Rajdu Festiwalowego. Także i w tym roku, dzięki jego znakomitej jeździe, czekają nas ogromne emocje.

 

47 Rajd Festiwalowy Higma Service odbędzie się 4 i 5 czerwca. Rozpocznie się startem w opolskim Rynku i widowiskowym prologiem rozegranym na ul.Wschodniej w Opolu.

Opel ADAM Rally Cup, to puchar rajdowy dla młodych kierowców, którego celem jest umożliwienie rozwoju rajdowym talentom podczas wyrównanej i zaciętej rywalizacji w identycznych rajdowych Oplach Adamach. Czeska edycja pucharu rozgrywana jest w ramach Rajdowych Mistrzostw Czech, Mistrzostw Czech w Rallysprintach, a także Rajdowych Mistrzostw Niemiec (1 runda). Kalendarz tegorocznej edycji pucharu składa się 7 rajdów, a do końcowej klasyfikacji liczy się 5 najlepszych wyników. Źródło: rajdy24.pl