Przybywa zgłoszeń do czerwcowego Rajdu Festiwalowego. Na liście jest już prawie 80 załóg, powiększa się też grono VIP-ów. Po DJ Adamusie, który zasiądzie na „gorącym fotelu pilota” Marcina Kozłowskiego w 400-konnym Fordzie Sierra, do rajdu zgłosił się Radek Typa, którego pilotem będzie znakomity kabareciarz Radek Bielecki.

 

To członek kabaretu Neo-Nówka, znany jako „Bogu”. Załoga w tej chwili nie zdradza jeszcze specyfikacji auta jakim wystartuje, zapewnia jednak, że będzie wesoło, zarówno na trasie rajdu, jak i tam gdzie pojawią się kibice.

– Z Radkiem Bieleckim znamy się od wielu lat i mieliśmy już okazję wystartować razem podczas Rajdu Barbórki Warszawskiej w 2013 roku. Nie będziemy zatem musieli poświęcać czasu na „docieranie się”. Podobnie jak ja, „Bogu” jest wielkim fanem rajdów, a zapewniam że dwóch pasjonatów w szybkim aucie może nieźle zamieszać w klasyfikacji – mówi Radek Typa – Niedawno rozpocząłem sezon startem w szutrowym Rajdzie Podlaskim, teraz więc czas na sprawdzenie przyczepności na asfaltach pod Opolem. Z pewnością dam z siebie wszystko i jeżeli tylko pilot nie będzie zbytnio mnie rozśmieszał, to liczę na satysfakcjonujący wynik. A tak na poważnie – na razie utrzymam jeszcze w tajemnicy model auta, za kierownicą którego pojawię się na trasie, ale już teraz bardzo cieszę się z możliwości startu w imprezie z takimi tradycjami, jak Rajd Festiwalowy. Do zobaczenia na OS-ach!

Organizator, czyli Automobilklub Opolski, zaprasza zatem zarówno na uroczysty start na opolskim rynku, który odbędzie się w sobotę, 4 czerwca o godzinie 16:30, jak i na trasę prologu, który rozpocznie się 20 minut później, na węźle komunikacyjnym przy ulicy Wschodniej w Opolu – obok stadionu Kolejarza Opole.

Niedzielne (05.06) odcinki specjalne zaplanowano także na węźle przy ulicy Wschodniej, w rejonie Centrum Handlowego Turawa Park, w Dobrzeniu Wielkim oraz na trasie pomiędzy Dańcem a Raszową. W rajdzie może wystartować maksymalnie 130 załóg.